Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що передача Україні багатоцільових винищувачів F-16 чи іншої авіації можлива лише у тісній координації з іншими союзниками по НАТО, як це було у випадку танків Leopard.
Про це він сказав на пресконференції з міністром оборони Маріушем Блащаком, пише "Європейська правда".
Прем'єр-міністра і главу Міноборони запитали, чи будуть вжиті заходи щодо багатоцільових винищувачів F-16 і далекобійного озброєння за прикладом міжнародного тиску польського уряду з метою передачі танків в Україну.
"Ми узгоджуємо з нашими партнерами в НАТО всі дії щодо посилення сил оборони України, включаючи доставку в Україну Patriot, а також організацію потужного танкового угруповання у вигляді Leopard і сучасних танків. Все це був тиск з нашого боку, але також і домовленості зі Сполученими Штатами", - зазначив Моравецький.
"Так само як це було кілька місяців тому, в контексті МіГів, будь-яка інша авіація буде застосована і, можливо, передана за погодженням з країнами НАТО. Ми будемо діяти у повній координації", - зазначив глава польського уряду.
Очільник Міністерства оборони підкреслив, що позиція Польщі на міжнародній арені зростає. За його словами, Польща підтримує Україну реально, а не лише символічно.
"Ми дбаємо про те, щоб Путін не відновив Російську імперію, тому що відновлення Російської імперії означає загрозу для Польщі", - сказав він.
Як повідомляли Українські Новини, Україна отримає 74 танки від Польщі.
Крім того, Польща може передати танки Leopard Україні протягом кількох тижнів.
Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.